Aktuální otevírací doba: 7:30 - 16:30.

×

Opatření v souvislosti s Covid-19

Přejeme všem hodně zdraví. Respektujeme nařízení vlády, naše zákazníky prosíme o to samé.

Opravy aut

Péče o automobily je naše práce i koníček, proto se zodpovědně postaráme i o vaše auto. Servis v Praze 9 zahrnuje běžné úkony, jako jsou technická prohlídka vozu, výměna chladicí kapaliny v autě nebo opravy brzd, ale i speciální servis automobilu. V Letňanech působíme už více než 20 let, takže nám pod rukama prošlo už tisíce aut. V Dakuma servisu máte jistotu, že svůj vůz svěřujete odborníkům.

Na recepci se nejprve domluvíme, co pro vaše auto můžeme udělat. Sepíšeme zakázku, na jehož základě určíme cenu a termín dokončení. Pokud oprava auta překročí stanovenou cenu nebo se vyskytnout nečekané potíže, zavoláme vám, abyste další postup schválili. Bez auta se neobejdete? Za příznivých podmínek vám zapůjčíme náhradní vůz.

FAQ - Časté otázky

Jak často měnit olej v autě?

Olej v autě je klíčovým prvkem pro správnou funkci motoru. Pro jeho životnost, správný výkon a prevenci zadření motoru auta je důležité ho pravidelně měnit. Vyměnit by se měl po 15-20 tisících najetých kilometrů nebo dle termínů určených výrobcem vozidla.

Jaké jsou druhy oleje?

Pro volbu správného druhu oleje je vhodné postupovat dle pokynů výrobce vozidla. Jednotlivé druhy oleje se pak od sebe liší podle výkonnostní třídy vozidla na specifikace ACEA či API. Tato klasifikace určuje především to, zda je olej vyhovující pro motory benzinové nebo vznětové. Výrobce dále určuje viskozitu SAE, která se liší podle zimních a letních tříd.

Jak často měnit olej u převodovky DSG a CVT?

Výměnu oleje v automatické převodovce je třeba pravidelně provést po ujetí každých 60-80 tisíc km nebo 4 roky. U automatické převodovky je známo, že je více citlivá na kvalitu a čistotu oleje než motor.

Proč je důležité mít v pořádku tlumiče a podvozek vozidla?

Tlumiče zabezpečují stabilitu automobilu a přilnavost kol k vozovce. Postupem času klesá jejich účinnost, proto je třeba opotřebování tlumičů sledovat. Rizikovost opotřebených tlumičů se projevuje ve špatné ovladatelnosti, nedostatečné přilnavosti vozu k vozovce při jízdě v zatáčkách a v prodloužení brzdné dráhy. Stejně tak opotřebený podvozek vozidla snižuje kvalitu jízdy. Doporučuje se kontrola každých 80 tisíc najetých kilometrů.

Jaká je životnost autobaterie?

Životnost autobaterie se pohybuje kolem 5let, záleží však na frekvenci používání vozidla. Životnosti autobaterie totiž neprospívá prodleva v jejím používání.

Jak často měnit brzdovou kapalinu?

Doporučuje se pravidelně kontrolovat stav brzdové kapaliny a alespoň jednou za dva roky ji vyměnit.

Proč zvolit právě rychloservis Dakuma?

 • Servis je transparentní. Víte o každé vyměněné součástce navíc.
 • Příjemná čekací lhůta. Za volant znovu usednete zpravidla za 1 až 3 dny.
 • Poradenský přístup. Rádi vám doporučíme tu nejvhodnější opravu a náhradní díly.
 • Kontrola auta v servisu je evidována v elektronické databázi. Budete mít možnost sledovat termíny blížící se technické kontroly a meření emisí.
 • Čistý a moderní servis, kde se o vůz nebudete bát. Čekání vám zpříjemníme kávou či čajem v prostředí pohodlné recepce.
 • Dobře dostupná autoopravna z Prahy. Servis aut z Čakovic, Proseka, Kbel atd.

Objednejte se Po-Pa 7.30 - 16.30

+420 774 500 115 servis@dakuma.cz

Jak se k nám dostanete?

Beranových 746, Praha 18 Letňany

JAKÉ ZNAČKY SERVISUJEME?

Zaměřujeme se především na auta značky:

 • Škoda
 • Opel
 • Ford
 • Fiat
 • Renault
 • KIA
 • Nissan
 • Mazda
 • a další…
banner

Novinky

1.9.2020 otevřeno od 11.00 hod

31. 08. 2020

Dne 1.9.2020 je náš servis otevřen z rodinných důvodů od 11.00 hod.

Klimatizované prostory

29. 05. 2020

Milí zákazníci, nově jsme pro vás v našem servisu zavedli klimatizaci, aby bylo čekání na vaše vozidlo v horkých letních dnech příjemnější.

Výměna oleje automatických převodovek

05. 04. 2019

Nově od dubna 2019 měníme oleje automatických, DSG a CVT převodovek. Interval výměny převodového oleje je od 60.000 do 80.000 km. Dle výrobce vozidla. Včasnou výměnou oleje převodovky předejdete jejímu poškození a prodloužíte životnost AT převodovky.

Další novinky


Dakuma, s.r.o

Díky své dlouhodobé historii, vynikajícímu přístupu a skvěle odvedené práci patří pneuservis, autoservis a rychloservis Dakuma k těm nejkvalitnějším v Praze. U nás si můžete být jisti, že se postaráme nejen o Vaše auto, ale zpříjemníme i Vám čekání čajem, kávou a novinami. Vše s Vámi řádně prokonzultujeme, takže si můžete být jisti, že z našeho servisu odjedete naprosto spokojeni.

Kontaktní formulář


 • Jsme autorizovaný prodejce: Pirelli, Barum, Semperit, Matador Unyroyal a Hankook

 • Jsme součástí sítě specialistů pro opravy a údržbu klimatizací AutoClim Specialista.

2020 Dakuma, s.r.o., Beranových 746, Praha 18 - Letňany | Kontakt