×

Novinka v nabídce: profesionální dekarbonizace motoru

 • strojová dekarbonizace vodíkem
 • snížení emisí a spotřeby
 • zvýšení výkonu auta

Pneuservis

Nabídka pneuservisu zahrnuje přezutí pneumatik (na stroji certifikovaném pro montáž RunFlat pneumatik), vyvážení pneu, demontáže a montáže. Jsme také autorizovaný prodejce pneumatik a umíme zajistit pneumatiky zahraničního trhu (Německo, Nizozemí). Pokud nechcete mít s pneumatikami žádnou starost, v myčce kola vyčistíme a poté je uskladníme pro příští sezónu.

FAQ - Časté otázky

Kdy vyměnit pneumatiky na letní?

Zimní pneumatiky jsou v Česku povinné od 1. listopadu do 31. března. Pneumatiky je vhodné vyměnit za letní, pokud venkovní teploty vystoupají nad 7°C.

Jaká je minimální hloubka dezénu letních a zimních pneumatik?

Minimální hloubka dezénu se uvádí u letních pneumatik jako 1,6 mm a u zimních 4 mm.

Co znamená vyhláška o provozu na pozemních komunikacích v zimním období?

Vyhláška blíže určuje pravidla pro používání zimních pneumatik v období od 1. listopadu až do 31. března pro vozidla pokud se na silnicích nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, anebo pokud se tyto podmínky dají předpokládat. Vyhláška také určuje hloubku dezénu zimních pneumatik, která činí 4 mm. Tato pravidla se vztahují k vozidlu do 3 500 kg.

Jaká by měla být péče o pneumatiky?

Vhodnou péčí o pneumatiky můžete zvýšit jejich životnost, aby Vám dobře sloužily mnoho tisíc najetých kilometrů. Základy péče o pneumatiky tkví ve vyhýbání se překážkám na silnici při jízdě, stejně tak jako parkování přes obrubníky. Také stylem řízení můžete zachovat kvalitu pneumatik, ať už omezením prudkého brzdění či náhlých rozjezdů, nebo dodržováním rychlostních standardů pneumatiky.

Proč je důležité správně hustit pneumatiky?

Dobré nahuštění pneumatik slouží k prevenci poškození pneumatik. V případě, že jsou nedostatečně nahuštěné, se zde jedná o větší riziko poškození kostry pneumatiky. Nahuštění pneumatik také ovlivňuje komfort a bezpečnost jízdy.

Výměna pneumatik

Vaše auto vyžaduje přezutí pneu, v Praze ale potřebujete být neustále mobilní? Výměna pneumatik v Dakuma pneuservisu může proběhnout v krátkém čase, aniž byste své vozidlo dlouho postrádali. Po domluvě provádíme přezouvání kol na počkání, můžete nám ale nechat klíčky a vyzvednout si auto později. Náš pneuservis v Letňanech se postará o pneumatiky Barum, Michelin, Continental, Dunlop ad.

Vyvážení pneumatik

Vyvážení pneumatik přispívá k nižší spotřebě paliva, k jejich delší životnosti a zajišťuje ty nejlepší jízdní vlastnosti. Vyvažovačka kol Hofmann Geodyna 6800-20 je špičkové zařízení, které pro vás nabízíme jako jediný pneuservis v Letňanech a okolí.

Strojové mytí pneumatik

Údržba kol vyžaduje jejich pravidelné mytí pro zachování dlouhé životnosti a hezkého vzhledu. Disponujeme myčkou kol, která je vhodná pro všechny typy kol. Zajistí Vám nejen důkladnou přípravu pneumatik na další sezónu, ale i zvýší komfort, bezpečnost a estetiku pneu při jízdě.

Prodej pneumatik

Zajišťujeme distribuci pneumatik Pirelli, Barum, Semperit, Matador Uniroyal a Hankook. Prodáváme i mnohé další značky Dunlop, Michelin, Falken, Nexen, Bridgestone. Na přání dodáváme OE pneumatiky, se kterými dosáhnete těch nejlepších jízdních vlastností. Jsou vyvinuty pro každou značku vozidla zvlášť a schválené výrobcem automobilu. Jsme také schopni dodat pneumatiky ze německého či nizozemského trhu.

Uskladnění pneumatik

Nabízíme uskladnění sezónních pneumatik, aby Vám doma zbytečně nezabíraly prostor přes sezónu, kdy zrovna nejsou potřeba. Zaručíme bezpečné uskladnění a případně i doplňující služby pro opětovné použití pneumatiky, například jejich mytí. Pro přezutí letních či zimních pneumatik se tak nemusíte starat o jejich převoz a zajistíte si pohodlí při jejich výměně.

Proč zvolit právě pneuservis Dakuma?

 • Uskladnění pneumatik je možné u nás, pokud vám doma překážejí.
 • Disponujeme myčkou kol, která zajistí kvalitní ošetření pneu pro příští sezónu.
 • Jsme autorizovaný prodejce pneumatik Pirelli, Barum, Semperit, Matador Uniroyal a Hankook. Prodej pneu u nás funguje pro mnohé další značky (Dunlop, Michelin, Falken, Nexen, Bridgestone). Na přání dodáváme OE pneumatiky, se kterými dosáhnete nejlepších jízdních vlastností. Jsou vyvinuty pro každou značku vozidla zvlášť a schválené výrobcem automobilu.
 • Vyvažování pneumatik umožňuje prvotřídní vyvažovačka pneu Hoffman.
 • Dobře dostupný pneuservis z Proseka, Čakovic, Kbel. Opravu či montáž však poskytujeme pro auto s jakoukoli SPZ.

Objednejte se Po-Pa 7.30 - 16.30

+420 774 500 115 servis@dakuma.cz

Jak se k nám dostanete?

Beranových 746, Praha 18 Letňany

JAKÉ ZNAČKY SERVISUJEME?

Zaměřujeme se především na auta značky:

 • Škoda
 • Opel
 • Ford
 • Fiat
 • Renault
 • KIA
 • Nissan
 • Mazda
 • a další…
banner

Novinky

27.-28.9.2021 zavřeno

15. 09. 2021

Ve dnech 27.-28.9.2021 bude naše provozovna uzavřena. Budeme se na Vás opět těšit ve středu 29.9.2021 od 7.30 hodin

Online rezervace

08. 04. 2021

Vážení zákazníci spustili jsme online rezervace. Rezervujte si termín přezutí online na naši web. stránkách.

Dekarbonizace motorů

07. 04. 2021

Připravili jsem pro Vás novou službu dekarbonizaci motorů.

Další novinky


Dakuma, s.r.o

Díky své dlouhodobé historii, vynikajícímu přístupu a skvěle odvedené práci patří pneuservis, autoservis a rychloservis Dakuma k těm nejkvalitnějším v Praze. U nás si můžete být jisti, že se postaráme nejen o Vaše auto, ale zpříjemníme i Vám čekání čajem, kávou a novinami. Vše s Vámi řádně prokonzultujeme, takže si můžete být jisti, že z našeho servisu odjedete naprosto spokojeni.

Kontaktní formulář


 • Jsme autorizovaný prodejce: Pirelli, Barum, Semperit, Matador Unyroyal a Hankook

 • Jsme součástí sítě specialistů pro opravy a údržbu klimatizací AutoClim Specialista.

2021 Dakuma, s.r.o., Beranových 746, Praha 18 - Letňany | Kontakt